Close

Not a member yet? Register now and get started.

lock and key

Sign in to your account.

Account Login

Forgot your password?

O nas

Projekt SODA Studio rozpoczęliśmy w maju 2009 roku jako pion w Akademickich Inkubatorach Przedsiębiorczości przy Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego w Krakowie. Początkowo głównym profilem działalności było projektowanie graficzne przede wszystkim na potrzeby reklamy i Internetu. Coraz częściej jednak klienci oczekiwali fizycznie gotowych produktów oraz pełnej odpowiedzialności za powierzone zadania. W takich oto warunkach dojrzewała idea stworzenia własnej drukarni przy istniejącym już studio. Sam pomysł narodził się równocześnie z rozpoczęciem działalności i był konsekwentnie planowany w czasie funkcjonowania pionu w AIP.

W sierpniu 2010, po szesnastu miesiącach inkubacji, zdecydowaliśmy się na wyjście spod krakowskiego parasola i rozpoczęliśmy działalność na własny rachunek. Chociaż trudno było się rozstać z komfortem, jaki zapewniał Inkubator, krok ten był jak najbardziej naturalnym etapem w rozwoju przedsięwzięcia. Okazał się również niezbędnym z uwagi na planowane inwestycje…

W grudniu 2010 roku zainstalowaliśmy ploter solwentowy Mutoh Blizzard o szerokości zadruku 2230 mm oraz max. prędkości 80 m2/h. Ploter zalany jest atramentami mild–solwentowymi Bordeaux PRIME PRMS3. Przygotowując się do tej inwestycji, już w lipcu zadbaliśmy o to, aby nasze banery wykańczane były najlepszym dostępnym na rynku automatem zgrzewającym marki Leister.

Grudzień to także zakup plotera tnącego Summa S120 T z nożem aktywnym o max. szerokości cięcia 1200 mm i z możliwością cięcia po konturze wydruków (OPOS) oraz kolorowej drukarki cyfrowej marki OKI.